Van toepassing op model
Deze informatie geldt voor de volgende modellen:
- ILCE-1
Vereiste downloads
Updates moeten in chronologische volgorde worden geïnstalleerd!
- Voor versie 1.32 of lager:
- Werk bij naar versie 1.35 (een tussentijdse versie in dit softwarepakket) met behulp van het updateprogramma 01_Update_ILCE1V135.exe.
- Gebruik na het bijwerken naar versie1.35 het updateprogramma 02_Update_ILCE1V201.exe om van versie1.35 naar versie2.01 bij te werken.
Als u de softwareversie al hebt bijgewerkt naar Ver. 1.35 of Ver. 2.00, gebruik dan 02_Update_ILCE1V201.exe
Over deze download
Overzicht van de update
Oplossing voor een probleem waarbij de camera mogelijk geen verbinding kan maken met het netwerk na het installeren van de systeemsoftware-update voor versie 2.00. Wij verontschuldigen ons voor het ongemak.
Deze update bevat ook de voordelen van de update voor versie 2.00.
Dingen die u in gedachten moet houden voordat u de update uitvoert
- Noteer uw instellingen (in geval van een update vanaf versie 1.32 of lager):
- Na het bijwerken naar deze versie worden de camera-instellingen hersteld naar de standaardwaarden.
- Omdat deze update functies toevoegt en grote wijzigingen in de specificaties aanbrengt, worden de camera-instellingen geïnitialiseerd als onderdeel van het updateproces.
- Het is raadzaam om alle camera-instellingen te noteren voordat u verdergaat.
- Zelfs als u de instellingen hebt opgeslagen met een van de beschikbare opslagfuncties (zoals Save/Load settings (Instellingen opslaan/laden) en Save/Load FTP settings (FTP-instellingen opslaan/laden)), kunnen de instellingen van vóór versie 1.32 niet door de camera worden gelezen na de update.
- Wisselen van Imaging Edge Mobile naar Creators' App:
- Als u de Imaging Edge Mobile-app gebruikt, kunnen bijgewerkte camera's geen verbinding meer maken met deze app. Installeer na het bijwerken van uw camera de Creators' App.
- Zorg ervoor dat de Imaging Edge Mobile-app versie 7.7.2 of hoger is om de camera te koppelen aan de Creators' App.
- Als de Imaging Edge Mobile-app niet versie 7.7.2 of hoger is, moet u deze bijwerken voordat u probeert de camera te koppelen met de Creators' App.
Daarnaast is de functie NFC One-Touch verbinding voor de cameraversie 1.32 of ouder niet langer beschikbaar. - Als u de Imaging Edge Mobile-app gebruikt, kunnen bijgewerkte camera's geen verbinding meer maken met deze app. Installeer na het bijwerken van uw camera de Creators' App.
Voordelen en verbeteringen
- Ondersteuning voor mobiele toepassingen:
- Voegt ondersteuning toe voor de Creators' App
Opmerkingen:- De nieuwe mobiele app Creators' App vervangt de Imaging Edge Mobile-app. Met de Creators' App kunt u foto's overdragen van uw camera naar uw smartphone, op afstand opnamen maken en andere functies gebruiken.
- Beschikbaarheid varieert afhankelijk van het land en de regio.
- Voegt ondersteuning toe voor de Monitor & Control-app
Opmerkingen:- De Monitor & Control-app maakt draadloos verbinding met een camera en maakt videobewaking en bediening op afstand mogelijk met een smartphone of tablet.
- Beschikbaarheid varieert afhankelijk van het land en de regio.
- Voegt ondersteuning toe voor de Creators' App
- Opname- en afspeelfuncties:
- Voegt ondersteuning toe voor de Relay Playback-functie
- Voegt ondersteuning toe voor Breathing Compensation (focuscompensatie)
Opmerking: Raadpleeg deze ondersteuningspagina voor informatie over compatibele lenzen. - Voegt de functie Sync Release toe die de sluiters van meerdere subcamera's vrijgeeft in combinatie met de sluitertiming van de hoofdcamera
Opmerking: Voor het activeren van deze functie is Remote Camera Tool versie 4.1.00 vereist. - Voegt een functie toe waarmee het scherpstelkader wordt weergegeven op het scherm van de Remote Camera Tool wanneer het scherm en de zoeker zijn uitgeschakeld
Opmerking: Voor het activeren van deze functie is Remote Camera Tool versie 4.1.00 vereist. - Voegt ondersteuning toe voor beeldstabilisatie met gecoördineerde bediening van de lens. Raadpleeg deze ondersteuningspagina voor informatie over compatibele lenzen.
- Voegt een functie toe waarmee u het aantal af te spelen beelden kunt beperken met behulp van meerdere filtervoorwaarden, zoals de FTP-overdrachtsstatus
(FTP = File Transfer Protocol) - Het maximum aantal opnamen dat in één map kan worden opgenomen, is verhoogd naar 9999
- Maakt invoer van de tijdcode mogelijk met de Multi/Micro USB-aansluiting. U kunt de tijdcode instellen met de bronapparatuur
Opmerking: Een speciale adapterkabel, die afzonderlijk verkrijgbaar is, is vereist om de bronapparatuur voor de tijdcode aan te sluiten. - Voegt ondersteuning toe voor het importeren van/schakelen tussen meerdere IPTC-voorinstellingen
(IPTC = International Press Telecommunications Council) - Voegt ondersteuning toe voor C2PA-indeling (de beschikbaarheidsdatum van de licentie is nog onbeslist)
(C2PA = Coalition for Content Provenance and Authenticity) - Voegt ondersteuning toe voor Custom Grid Line (Aangepaste rasterlijn)
Opmerkingen:- Beschikbaarheid varieert afhankelijk van het land en de regio.
- Custom Grid Line (Aangepaste rasterlijn) is beschikbaar als betaalde licentie.
- FTP-overdracht en netwerkfuncties:
- Hiermee kunt u camerabeelden rechtstreeks uploaden naar de Creators' Cloud-app
Opmerkingen:- Beschikbaarheid varieert afhankelijk van het land en de regio.
- Creators' App versie 2.3.1 of later is vereist. De instellingen moeten vooraf worden aangepast in de Creators' App. Ga voor meer informatie naar de Creators' App-ondersteuningswebsite.
- U kunt de FTP-overdracht van beveiligde films en foto's nu automatisch plannen
- Films/foto's die via FTP worden overgebracht, kunnen nu automatisch worden beveiligd
- U kunt nu specifieke opnamen met prioriteit overbrengen tijdens FTP-overdracht
- Voegt ondersteuning toe voor USB-streamen
Opmerking: Gebruik een in de handel verkrijgbare USB-kabel of een conversieadapter als u het apparaat aansluit op een USB Type-C®-poort. - Voegt ondersteuning toe voor SFTP
(SFTP = Secure File Transfer Protocol) - Draadloze LAN-beveiliging ondersteunt nu WPA3-SAE
- Verbetert opnamen op afstand en maakt de overdracht van afbeeldingen veiliger bij gebruik van de Creators' App en Imaging Edge Desktop-software
Opmerking: Werk de Imaging Edge Desktop-software bij naar de nieuwste versie (versie 3.7.0 of hoger).
- Hiermee kunt u camerabeelden rechtstreeks uploaden naar de Creators' Cloud-app
- Overige:
- Oplossing voor een probleem waarbij de camera mogelijk geen verbinding kan maken met het netwerk
- Oplossing voor een probleem waarbij opnamen mogelijk niet goed worden overgebracht tijdens FTP-overdracht
- Oplossing voor een probleem waarbij de instelling van de mapnaam voor foto's kan overschakelen van de ingestelde waarde naar de standaardwaarde (MSDCF) wanneer de batterij wordt verwijderd
- Oplossing voor een probleem waarbij de tijdcode niet altijd werd bewaard na een herstart
- Verbetert de belichtingsstabiliteit bij gebruik van Extended ISO (Uitgebreide ISO) tijdens filmopnamen
- Verbetert de operationele stabiliteit van de camera
Opmerkingen:
- Raadpleeg de Helpgids voor meer informatie over alle bijgewerkte functies.
- Deze update is alleen beschikbaar voor Windows en macOS. Er is geen versie van de geheugenkaart aangegeven.
Eerdere voordelen en verbeteringen
Bekijk vorige voordelen en verbeteringenBestandsinfo
- Naam: Update_ILCE1V201.zip
- Versie: 2.01
- Grootte: 1.43 GB (1 545 222 807 bytes)
- Releasedatum: 24-04-2024
Voorbereiding
De firmware van uw Sony-camera bijwerken
Controleer de softwareversie van het systeem
Volg de onderstaande instructies om de systeemsoftwareversie te controleren. Als de huidige versie van de systeemsoftware Ver. 2.00 of ouder is, is de update vereist. Als u versie 2.01, gebruikt, hoeft u deze niet bij te werken.
Opmerkingen:- Als het instellingenscherm Date/Time (Datum/tijd) wordt weergegeven wanneer u de camera inschakelt, moet u de datum en tijd correct instellen.
- Als het scherm Language (Taal) wordt weergegeven wanneer u de camera inschakelt, moet u de taal instellen.
- Selecteer op de camera Menu → Setup (Installatie) → Setup Option (Installatie-optie) → Version (Versie).
- De systeemsoftwareversie wordt weergegeven.
Het gedownloade pakket bestaat uit:
- Update_ILCE1V201
- Update_ILCE1V201
- 01_Update_ILCE1V135.exe
- 02_Update_ILCE1V201.exe
- Update_ILCE1V201
Als u versie 1.32 of ouder gaat bijwerken, werk dan eerst met behulp van updateprogramma 01_Update_ILCE1V135.exe bij naar een tussentijdse versie en gebruik vervolgens updateprogramma 02_Update_Update_ILCE1V201.exe om bij te werken naar versie 2.01.
Als u de softwareversie al hebt bijgewerkt naar versie 1.35 of versie 2.00, begint u bij stap 2.
De tussentijdse versie is versie 1.35.
Systeemvereisten
Besturingssystemen
De nieuwste versie van de systeemsoftware-update is compatibel met de volgende versies van Microsoft Windows:
- Windows 11
- Windows 10
Computerhardware
Voor deze update van de systeemsoftware is de volgende hardware nodig:
- Een pc met Intel of AMD (pc's met ARM worden niet ondersteund)
- Ruimte op de vaste schijf: 1,5 GB of meer
- RAM: 1,5 GB of meer
Andere hardware
- Stroombron voor de camera: Gebruik volledig opgeladen oplaadbare batterijen NP-FZ100.
Opmerking: De update kan alleen worden uitgevoerd indien het batterijniveaudrie streepjes (of meer) is of hoger is dan 51%. U kunt het beste een volledig opgeladen batterij gebruiken. Maak de verticale handgreep los voordat u de systeemsoftware bijwerkt.
- Gebruik de USB-kabel die bij de camera is meegeleverd.
Opmerking: De functionaliteit van de update wordt niet gegarandeerd met een andere USB-kabel.
Downloaden en installeren
Belangrijke kennisgeving
- Sluit alle andere software voordat u de systeemsoftware bijwerkt.
- Gebruik volledig opgeladen oplaadbare batterijen (NP-FZ100).
- Verwijder de batterij niet tijdens de update. Als de camera plotseling geen stroom meer krijgt, werkt deze mogelijk niet meer.
- Verwijder de geheugenkaart uit de camera voordat u het updateproces begint.
- De update van de systeemsoftware duurt ongeveer 15 minuten. Zorg ervoor dat uw computer gedurende deze tijd niet in de slaapstand gaat.
Opmerking: Als de computer toch in de slaapstand gaat en de update wordt onderbroken, moet het hele updateproces opnieuw worden gestart. - Sluit de camera alleen aan op uw computer, niet op andere apparaten.
- Sluit de camera pas aan op de computer als dit wordt gevraagd.
- Controleer of uw computer verbinding heeft met internet.
- Volg de instructies in het venster System Software Updater:
Selecteer op de camera Menu → Setup (Installatie) → USB → USB Connection (USB-aansluiting) en controleer vervolgens of Mass Storage (Massaopslag) is geselecteerd. Indien een andere stand dan Mass Storage (Massaopslag) is geselecteerd, selecteert u Mass Storage (Massaopslag).
Het updateprogramma downloaden:
- Klik op de bovenstaande knop Download (Downloaden).
- Klik na het lezen van de disclaimer op Download (Downloaden).
- Het bestand Update_ILCE1V201.zip wordt gedownload.
Opmerking: Bestandsgrootte: 1.43 GB (1 545 222 807 bytes) - Sla het bestand op het bureaublad van uw computer op (aanbevolen).
Opmerking: Als de standaardinstellingen van Microsoft Edge actief zijn, wordt het updatebestand opgeslagen in de map Downloads. Klik in het startscherm op de tegel Bureaublad en zoek met Verkenner het gedownloade bestand in de map Downloads.
Stap 1: Versie 1.32 of eerder bijwerken naar de tussentijdse versie van de software
Als u versie 1.35 of versie 2.00 gebruikt, hoeft u niet naar een tussentijdse versie bij te werken.
- Sluit alle programma's die momenteel op uw computer worden uitgevoerd.
- Klik met de rechtermuisknop op het gedownloade bestand _Update_ILCE1V201.zip en selecteer Extract All (Alles uitpakken) om uit te pakken.
- Open de uitgepakte map en dubbelklik op het updateprogramma 01_Update_ILCE1V135.exe om de System Software Updater te starten. Sluit de camera nog niet aan op de computer.
- Schakel de camera in en sluit deze aan op de computer met de meegeleverde USB-kabel. USB Mode (USB-modus) verschijnt op het lcd-scherm van de camera.
- Klik op Next (Volgende). Het huidige versienummer en het bijgewerkte versienummer verschijnen linksonder in het scherm.
BELANGRIJK: Schakel de camera niet uit en maak de USB-kabel niet los tijdens de update.
Opmerking: Als de computer het apparaat niet kan vinden, wordt het bericht Could not find the camera for this update (Kon de camera voor deze update niet vinden) weergegeven op het computerscherm. Probeer het volgende:- Verwijder de USB-kabel en sluit deze opnieuw aan.
- Als de computer meerdere USB-poorten heeft, probeer dan een andere aansluiting.
- Nadat u hebt gecontroleerd of de huidige softwareversie Ver.1.32 of ouder is, klikt u op Next (Volgende).
- Als de huidige versie en de versie na de update niet worden weergegeven en u wordt gevraagd de volgende System Software Updater toe te passen, sluit u dit updateprogramma af en past u updateprogramma 02_Update_ILCE1V201.exe toe.
- De update is vereist
- Pas de volgende System Software Updater toe
- De update is vereist
- De camera wordt automatisch gereset.
- Start de update. Nadat de camera automatisch is gereset, begint de update en verschijnt er een voortgangsbalk. De update duurt ongeveer 15 minuten.
BELANGRIJK: Schakel de camera niet uit en maak de USB-kabel niet los tijdens de update.
- Wanneer de update is voltooid, start de camera automatisch opnieuw op. Wanneer het lcd-scherm opnieuw verschijnt, klikt u op Finish (Voltooien).
Opmerking: Er kan een waarschuwing over gegevensherstel worden weergegeven nadat er opnieuw is opgestart. Dit is normaal. Wacht totdat deze waarschuwing verdwijnt. - Hiermee is de toepassing van het updateprogramma 01_Update_ILCE1V135.exe voltooid. Ga naar Stap 2. Houd de USB-kabel aangesloten.
Stap 2: Software-updateprocedure van een tussentijdse versie naar versie 2.01
Opmerkingen:- Als het instellingenscherm Date/Time (Datum/tijd) wordt weergegeven wanneer u de camera inschakelt, moet u de datum en tijd correct instellen.
- Als het scherm Language (Taal) wordt weergegeven wanneer u de camera inschakelt, moet u de taal instellen.
- Controleer op het scherm van de camera of de USB-verbinding Mass Storage (Massaopslag) is. Als Select USB Connection (USB-verbinding selecteren) op het scherm van de camera wordt weergegeven, selecteert u Mass Storage (Massaopslag).
Opmerking: selecteer Menu → Setup (Installatie) → USB → USB Connection (USB-aansluiting) en controleer vervolgens of Mass Storage (Massaopslag) is geselecteerd. Indien een andere stand dan Mass Storage (Massaopslag) is geselecteerd, selecteert u Mass Storage (Massaopslag).
- Pak het gedownloade bestand Update_ILCE1V201.zip uit, open de map en dubbelklik op het updateprogramma 02_Update_ILCE1V201.exe.
- Het System Software Updater (Updateprogramma voor de systeemsoftware) start.
- Klik op Next (Volgende). Het huidige versienummer en het bijgewerkte versienummer verschijnen linksonder in het scherm.
BELANGRIJK: Schakel de camera niet uit en maak de USB-kabel niet los tijdens de update.
Opmerking: Als de computer het apparaat niet kan vinden, wordt het bericht Could not find the camera for this update (Kon de camera voor deze update niet vinden) weergegeven op het computerscherm. Probeer het volgende:- Verwijder de USB-kabel en sluit deze opnieuw aan.
- Als de computer meerdere USB-poorten heeft, probeer dan een andere aansluiting.
- Nadat u hebt gecontroleerd of de softwareversie op het scherm wordt weergegeven, klikt u op Next (Volgende). Indien de huidige versie van de systeemsoftware Ver. 2.01 is, is de update niet nodig. Volg in dat geval de onderstaande stappen:
- Koppel de camera los van de computer.
- Klik op Finish (Voltooien).
- Schakel de camera uit.
- Verwijder de batterij.
- Plaats de batterij terug.
- Schakel de camera weer in.
- De update is vereist
- Als het volgende scherm wordt weergegeven, koppelt u de USB-kabel los en controleert u de versie van de software. Als de versie van de software versie 1.32 of ouder is, volgt u de stappen bij Stap 1.
- De camera wordt automatisch gereset.
- Start de update. Na het automatisch resetten begint de update en verschijnt er een voortgangsbalk. De update duurt ongeveer 15 minuten.
BELANGRIJK: Schakel de camera niet uit en maak de USB-kabel niet los tijdens de update.
- Wanneer de update is voltooid, start de camera automatisch opnieuw op. Wanneer het lcd-scherm opnieuw wordt weergegeven, drukt u op Finish (Voltooien) en koppelt u de USB-kabel los.
Opmerking: Er kan een waarschuwing over gegevensherstel worden weergegeven nadat er opnieuw is opgestart. Dit is normaal. Wacht totdat deze waarschuwing verdwijnt.
Controleer de systeemsoftwareversie van uw apparaat
- Selecteer op de camera Menu → Setup (Installatie) → Setup Option (Installatie-optie) → Version (Versie).
- De systeemsoftwareversie wordt weergegeven.
Vragen en antwoorden
De update wordt niet voltooid
Volg deze stappen wanneer de monitor meer dan 15 minuten zwart blijft om het probleem op te lossen:
- Koppel de USB-kabel los van de computer.
- Verwijder de batterij en netadapter van de camera, laat die een paar minuten liggen en plaats de batterij opnieuw of sluit de netadapter opnieuw aan.
- Start de computer opnieuw op.
- Zet de camera aan en voer de installatie opnieuw uit.