Hoe kan ik mijn Sony lcd-tv afstemmen of opnieuw afstemmen (Gids voor meerdere satellietantennes)?
Deze gids geeft stap voor stap instructies voor het uitvoeren van basisafstemming voor maximaal vier satellietantennes (LNB).
BELANGRIJK: Voordat u begint met de afstemprocedure, hebt u de basisgegevens van uw satellietsysteem nodig (zoals welke satelliet wordt ontvangen of hoe het signaal van de satellietantenne naar de tv wordt gestuurd). Deze informatie kunt u achterhalen door contact op te nemen met uw provider voor tv-uitzendingen en de leverancier van uw satellietantenne.
De onderstaande procedure geldt voor alle Sony lcd-tv's (uitgezonderd Android-tv's). Afhankelijk van uw model tv kunnen er echter kleine verschillen zijn met betrekking tot de indeling van de afstandsbediening en de interface van het menu.
Als u op enig moment meer hulp nodig hebt, kunt u meer informatie vinden in de ingebouwde Help-gids van uw tv of door naar de ondersteuningspagina van uw model tv te gaan.
Gebruik de pijltjestoetsen op uw afstandsbediening om door het tv-menu te bladeren. | Selecteer opties door op de toets "+" (plus) te drukken. Dit is de ronde toets in het midden van het cirkelvormige Menu-gedeelte van uw afstandsbediening. |
- Zet de tv aan en zorg ervoor dat de kabel van de satelliet (de antenne) goed op de tv is aangesloten.
- Ga verder door op [MENU] of [HOME] te drukken, al naargelang de indeling van uw afstandsbediening.
- Selecteer Settings (Instellingen) → Digital Set-up (Digitale instellingen) → Satellite Auto Tuning (Automatisch afstemmen voor satelliet).
- Bij de vraag "Do you want to start Auto Tuning?" (Wilt u automatisch afstemmen starten?) selecteert u Yes (Ja).
- Selecteer Next (Volgende).
- In deze stap wordt u gevraagd om te kiezen tussen twee satellietzenderlijsten.
Kies General Satellite (Algemene satelliet) en bevestig.
- Wanneer wordt gevraagd welk scantype u wilt kiezen, selecteert u Normal Scan (Normaal scannen).
- Stel het Scantype in op Full Scan (Volledig scannen) en druk op Next (Volgende).
- Selecteer Satellite 1 (Satelliet 1) en druk op OK.
- Selecteer LNB Configuration (LNB-configuratie) en druk op OK.
Nu kunt u de balken voor signaalsterkte en signaalkwaliteit zien. Deze zouden bijna op MAX moeten staan. Dit geeft aan dat u een signaal van de satelliet ontvangt en dat u kunt beginnen af te stemmen op kanalen.
OPMERKING: Als de balken een zwak signaal aangeven of helemaal niets aangeven, dient u de afstemparameters te wijzigen (meestal LNB Voltage (LNB-spanning) en/of DiSEqC control (DiSEqC-regeling) in LNB configuration (LNB-configuratie) of Polarization (Polarisatie) in Transponder
(Transponder) - Activeer DiSEqC A en bevestig met OK. Druk vervolgens tweemaal op de toets RETURN op de afstandsbediening om terug te gaan naar het menu Select Satellite (Satelliet selecteren).
- Selecteer Satellite 2 (Satelliet 2) en druk op OK.
- Activeer Satellite 2 (Satelliet 2) door deze optie in te stellen op ON (AAN).
- Selecteer LNB Configuration (LNB-configuratie) en druk op OK.
- Activeer DiSEqC B en bevestig met OK. Druk tweemaal op de toets RETURN op de afstandsbediening om terug te gaan naar het menu Select Satellite (Satelliet selecteren).
- Druk op Start.
- De tv begint nu met afstemmen. Dit proces kan enige tijd in beslag nemen.
Herhaal de stappen 9 tot en met 15 als u ook Satelliet 3 (DiSEqC C) en/of Satelliet 4 (DiSEqC D) wilt scannen.
OPMERKING: De hier afgebeelde screenshots zijn alleen bedoeld ter illustratie. Het daadwerkelijke scherm kan enigszins afwijken afhankelijk van het land, model of de firmwareversie.